O mnie

Ciao! Nazywam się Oliwia.

Absolwentka UJ. Kierunek filologia włoska. Jednak skrzydła rozwijam dopiero teraz, dwa lata po ukończeniu studiów. Eksploruję różne kierunki i rozwijam moje zainteresowania. Chcę się dzielić z Wami tym, co już wiem oraz tym co jeszcze przede mną do odkrycia.

Nie jestem grammar nazi, purystką też nie, ale lubię zagłębić się w języku. Interesują mnie ciekawostki, sprawy, rzeczy, tematy, które inni uważają za mniej ważne, ponieważ najważniejsze to jest przecież to, czy potrafię się dogadać w danym języku. Otóż ja idę krok dalej. Komunikacja jest najważniejsza, ale czy nie jest fajnie zaskoczyć swojego interlokutora wyszukanym słowem albo ciekawostką, której nie spodziewałby się od swojego rodaka a co dopiero od obcokrajowca?

Ta strona powstaje, aby dzielić się z Wami moimi włoskimi i nie tylko zainteresowaniami. Będzie tu dużo wiedzy odnośnie języka włoskiego, ciekawostek kulturowych oraz tych turystycznych.

Moim marzeniem jest stworzenie społeczności, która nie zatrzymuje się tylko na gramatycznych zagwozdkach, ale chce chłonąć zarówno język jak i kulturę.

A dopo!

Powrót do góry